Yuneec Typhoon H520
search
 • Yuneec Typhoon H520
 • Yuneec Typhoon H520
 • Yuneec Typhoon H520
 • Yuneec Typhoon H520
 • Yuneec Typhoon H520

Yuneec Typhoon H520

8 974,08 zł brutto
7 296,00 zł netto
Brutto + Koszty wysylki

W zestawie:

 • Yuneec Typhoon H520
 • Aparatura ST16
 • Akumulator (2 sztuki)
 • Ładowarka
 • Kamera z gimbalem
 • Osłona przeciwsłoneczna na aparaturę
 • 2 komplety śmigieł
 • Karta microSD
 • Kabel USB
 • Adapter ładowania do zapalniczki samochodowej
Ilość
SKONTAKTUJ SIĘ ZE SPRZEDAWCĄ

MOBILNY HEKSAKOPTER DO PROFESJONALNYCH ZASTOSOWAŃ INSPEKCYJNYCH I PRZEMYSŁOWYCH

Pierwszy innowacyjny dron Yuneec z przeznaczeniem do zadań specjalnych - H520. Jeszcze bardziej dopracowany brat Typhoon H, niezawodny i gotowy do pracy w kilkanaście sekund. Najnowszy Yuneec Typhoon H520 zadziwia przede wszystkim możliwościami – oryginalny kolor to tylko dodatek. Bezzałogowy statek powietrzny wyposażony w liczne funkcje lotów autonomicznych, pozwoli w łatwy i prosty sposób zaplanować, a następnie przeprowadzić żądane operacje lotnicze. Platforma sprzedawana w zestawie bez kamery daje możliwość przyszłemu nabywcy zadecydowania o jego głównym przeznaczeniu. Dla służb mundurowych, geodetów, firm ochroniarskich czy innych zajmujących się inspekcjami z pewnością przydatną kamerą okaże się kamera termowizyjna CGO-ET, która działa w trybie dual – termowizja + obiektyw światła widzialnego, pozwalający na nagrania w formacie Full HD. Osobą którym zależy na lepszej jakości zdjęć z pewnością przypadnie do gusty najnowsza kamera E50 z obiektywem 50mm. Yuneec przygotował także wisienkę na torcie, którą jest fenomenalna kamera E90, stworzona specjalnie dla profesjonalistów lub osób ceniących najwyższą jakość nagrań 4k przy 60fps. Dodatkową gratką jest otwarty SDK pozwalający na spersonalizowanie urządzenia. Yuneec H520 bez obaw mieści się do dedykowanego wcześniej dla Typhoon H plecaka, co pozwoli zabrać go w każdą podróż.

yuneec_typhoon_h520_aeromind_6.png

Heksakopter H520 bez kamery
H520 został został opracowany z myślą o zastosowaniu komercyjnym. Jest on doskonałym rozwiązniem ze względu na długi czas lotu, sprawdzoną i solidną konstrukcję i wielozadaniowość gotowego zestawu. Duże śmigła z sytemem szybkiego montażu zapewniają krótki czas przygotowania do lotu i niski poziom hałasu podczas pracy. Zwiększony udźwig umożliwił zastosowanie dodatkowych sensorów i lepszych kamer. Jego kolor sprawia, że trudno go nie zauważyć. Jakość wykonania jest bezkompromisowa, dzięki czemu jest to doskonałe narzędzie do codziennego użytku. Możliwość lotu po wyznaczonych punktach, możliwość wykonywania map 2D i 3D oraz Software Development Kit (SDK) sprawiają, że jest to świetne rozwiązanie do profesjonalnych zastosowań przemysłowych i filmowych.

banner-1-fa184126_1.jpg

Bezpieczeństwo na pokładzie

Innowacyjna kombinacja czujników ultradźwiękowych z technologią Intel® RealSenseTM (dostępna jako opcja), możliwość awaryjnego lotu z użyciem jedynie pięciu silników, oraz redundancja sterowania po 2,4GHz oraz 5,8GHz sprawiają że H520 jest wyjątkowo bezpieczny. Akumulator o zwiększonej pojemności zapewnia nawet do 28 minut lotu, a w razie czego dron samodzielnie wraca i bezpiecznie ląduje. Nowa aparatura ST16S z procesorem Quadcore i 7" wyświetlacz Low-Glare zapewnia niezawodną, intuicyjną kontrolę i może być używany do kompleksowego zaplanowania misji.

Zróżnicowane opcje kamer

H520 może zostać wyposażony w cztery różne kamery. CGO3+ zapewnia płynne nagrywanie filmów w rozdzielczości UHD, podczas gdy dualna termowizyjna kamera CGO-ET umożliwia filmowanie w podczerwieni, odczyt względnej temperatury przedmiotów w kadrze, oraz filmowanie w warunkach słabego oświetlenia, dzięki 20-krotnie wyższej czułości na światło niż ludzie oko. Kamera E50 z obiektywem 5omm to nie tylko urządzenie idealne do wszelkiego rodzaju inspekcji, ale także świetny sprzęt do fotografii powietrznej. Potężny czujnik umożliwia uchwycenie szczegółów obiektów z dużych odległości. E90 oferuje wysoką rozdzielczość oraz dysponuje obiektywem szerokokątnym. Sprawdza się świetnie w fotografii powietrznej oraz aplikacjach mapujących. Potężny czujnik 1*CMOS z rozdzielczością 20 megapikseli z tej jednostki potężne choć kompaktowe urządzenie. E90 oferuje wysoką rozdzielczość oraz dysponuje obiektywem szerokokątnym. Potężny czujnik 1*CMOS z rozdzielczością 20 megapiskeli czyni z tej jednostki świetne kompaktowe urządzenie do fotografii.

Technologia Intel® RealSenseTM

H520 może zostać wyposażony w moduł Intel® RealSenseTM. Kamera R200 jest użyta jako "oko" drona. Dzięki pomiarom głębi w 3D, kamera doskonale wykrywa ruch oraz odległość obiektów w jej polu widzenia, symulując działanie ludzkiego oka. Dzięki identyfikacji przedmiotów i ocenie ich odległości, dron zyskuje możliwość działania autonomicznego. Bezproblemowo omija rozpoznane przeszkody, obierając najbezpieczniejszą trajektorię lotu. Ponadto, dron zapamiętuje miejsca przez które przelatywał, w celu późniejszego wykorzystania do orientacji w terenie. Technologia Intel® RealSenseTM zapamiętuje więc położenie przeszkód, co ułatwia ich unikanie w przyszłości. Moduł użyty w H520 jest specjalnie przystosowany do wykrywania przeszkód z dużej odległości, dzięki czemu jeszcze skuteczniej może je omijać.


Aparatura ST16S


Sprawdzona stacja naziemna ST16S Ground Station używana przez Typhoon H została ulepszona na wielu płaszczyznach i przystosowana do pracy z H520 Bazę stanowi ultraszybki procesor Intel Quadcore, który dostarcza niezbędnej mocy obliczeniowej całej jednostce. System Android pozostaje podstawą, zapewniając prostą i intuicyjną obsługę H520. Zespół projektantów dołożył szczególnych starań w zakresie implementacji nowych funkcji takich jak pilot Yuneec Data w ST16S. Jasność wyświetlacza została poprawiona względem standardowego ST16S. Dzięki temu uzyskano o wiele lepszą czytelność w ciężkich warunkach. Oprogramowanie DataPilot oferuje komunikaty głosowe w języku angielskim (inne języki w przygotowaniu). ST16S zostało wyposażone w gniazdo USB służące do streamowania na żywo do osobnego urządzenia lub wyświetlania obrazów na monitorze LCD w celach komercyjnych.

Mission Mode i DataPilot

Oprogramowanie Yuneec DataPilot stanowi podstawę dla wszystkich funkcji lotu H520. Nawigacja w menu przebiega w sposób intuicyjny i oczywisty dla użytkownika, zapewniając maksymalne wykorzystanie możliwości urządzenia.

Używając Mission Mode użytkownik może na zintegrowanej mapie zaznaczyć współrzędne, których całkowicie automatycznie H520 użyje podczas misji. Dla każdego punktu można określić parametry takie jak wysokość, pozycja kamery (POI) lub odchylenie. Interpolacja trasy między punktami jest w linii prostej. Prędkość lotów pomiędzy punktami może zostać dostosowana do 50 km/h. Po ukończeniu misji H520 może wylądować, powrócić do miejsca startu bądź powtórzyć misję. Inną możliwością jest odbycie tzw. misji wielokątnej. Oznacza to, że Data Pilot umożliwia pilotowi określenie obszaru wokół którego (lub w którym) dron ma latać. Oprogramowanie automatycznie oblicza całkowitą odległość, czas lotu, a także wielkość danego obszaru. Po dokończeniu ustawień H520 automatycznie rozpocznie misję, a po wszystkim powróci do miejsca startu.

Podsumowanie:

- profesjonalna platforma sześciowirnikowa dla zastosowań komercyjnych

- uniwersalny dron zdolny unieść duży ładunek wielu sensorów

- Intel Real Sense (opcjonalnie)

- SDK (Software Development Kit) – interfejs dla deweloperów i firm komercyjnych

- jaskrawa, widoczna kolorystyka – idealna dla lotów komercyjnych

- bateria HV dla długich lotów – nawet do 28 minut

- cicha praca dzięki zoptymalizowanym silnikom i łopatom śmigieł

- wysoka ładowność pozwalająca na uniesienie wielu czujników

- dostępne kamery E50/E90 oraz w przyszłości CGO-ET

- stacja naziemna ST-16S wyposażona w procesor Intel Quadcore, wyświetlacz 7“ i oprogramowanie Android

- Mission Mode – możliwość zaznaczania punktów odniesienia, H520 lata i nagrywa samodzielnie - planowanie misji z biura dzięki ST16S

- Tryby lotu: Angle Mode, Manual Mode, Return to Launch, Mission Mode

- precyzyjny kompas dla dokładnego określania orientacji H520

ZABEZPIECZENIE GEOFENCING

Dzięki zabezpieczeniu Geofence możliwe jest określenie obszaru, z którego H520 nie wyleci. Pozwala to na uniknięcie sytuacji, w której dron nadmiernie oddali się od operatora lub zbliży się do terenu nad którym lot jest niebezpieczny lub z innego powodu niewskazany. Można niezależnie określić promień i wysokość tego obszaru. DataPilot pozwala też wyszczególnić co stanie się gdy dron zbliży się do granicy: może on wydać komunikat ostrzegawczy, wrócić do miejsca startu, zatrzymać się, lub zignorować ją i lecieć dalej.

Zabezpieczenie niskiego poziomu baterii sprawia, że dron przy zbyt niskim poziomie baterii automatycznie wraca i ląduje.

SOFTWARE DEVELOPMENT KIT (SDK)

Rozbudowany interfejs programistyczny

Mobilny SDK daje programiście dostęp do hardware'u oraz software'u H520. Dzięki SDK możesz wgłębić się w zaawansowane możliwości H520 bez rozległej wiedzy na temat robotyki, ponieważ sprowadza bardzo skomplikowane funkcje, takie jak stabilizacja lotu, telekomunikacja, zarządzanie czujnikami, kontrola kamery do prostego interfejsu użytkownika. Poprzez mobilny SDK developer dostaje dostęp do bogatego zestawu funkcji, takich jak kontrola lotu, kamery i gimbala, telemetria w czasie rzeczywistym, misje lotu po punktach i inne. Z użyciem SDK można tworzyć nowe aplikacje, zaspokajające zindywidualizowane potrzeby profesjonalnych użytkowników, dzięki czemu można nauczyć H520 zupełnie nowych zachowań.


                                             DOSTĘP DO NASTĘPUJĄCYCH SYSTEMÓW


                                                        TRANSFER DANYCH / TELEMETRII

    -dostęp w czasie rzeczywistym do telemetrii: pozycji GPS, prędkości, statusu lotu, wysokości, naładowania akumulatora

    -podgląd 720p na żywo poprzez RTSP

    -zgrywanie materiałów poprzez WiFi

    -dostęp do logów w czasie rzeczywistym


                                                          KONTROLA LOTU

    -wirtualna aparatura – operator może sterować H520 poprzez połączone urządzenie mobilne

    -tryb ręczny – sterowanie H520 poprzez ST16S

    -tryb misji – stwórz misję, wgraj ją do H520 i wykonaj ją

                                                                  KAMERA

    -nagrywanie wideo lub robienie zdjęcia

    -możliwość wyboru nagrania lub zdjęcia

    -kontrola nad parametrami kamery takimi jak przesłona, czułość ISO, czas naświetlania, balans bieli

    -kontrola nad paramatrami zapisu zdjęć takimi jak rozdzielczość, format

    -kontrola nad parametrami zapisu wideo takimi jak rozdzielczość, ilość klatek na sekundę, format

    -dostęp do zawartości karty SD, oraz informacji na temat jej pojemności, wolnego miejsca itp.


                                                             GIMBAL

    -skierowanie kamery

    -obrót gimbala

                                                                SDK zawiera:

Biblioteki / framework do importowania do aplikacji na iOS oraz Androida, narzędzie do symulowania działania aplikacji w locie (STIL), dokumentacja dla API dla iOS oraz Androida, przykładowe aplikacje dla iOS oraz Androida, przykładowe kody źródłowe, oraz tutoriale.

                                                        OBSZARY ZASTOSOWAŃ

H520 doskonale odnajdzie się w licznych rolach UAV

H520 to hexacopter o długim czasie lotu, oraz wielkiej elastyczności, zaprojektowany do zastosowań w policji, misjach poszukiwawczo-ratowniczych, ochronie, budownictwie, inwentaryzacji i mapowaniu. Jego wytrzymała konstrukcja i dokładny kompas zapewniają stabilny i precyzyjny lot, a liczne cechy zwiększające bezpieczeństwo sprawiają że jest to najlepszy dron do zastosowań komercyjnych i profesjonalnych.


                                                       
  INSPEKCJE

H520 pozwala nie tylko oszczędzić czas, koszty oraz zasoby ludzkie potrzebne do wykonania inspekcji, ale również redukuje liczne zagrożenia bezpieczeństwa które są z nią związane. H520 uchwyci wszystkie ważne detale z pełną precyzją i klarownością bez nadmiernego zbliżania się do obserwowanego obiektu. Podczas lotu inspekcyjnego obraz z kamery może zostać przesłany do dodatkowych monitorów pozwalając na uczestnictwo większej grupy ludzi i umożliwiając wstępną analizę jeszcze w trakcie trwania lotu. Dzięki dużemu wyborowi kamer system zachowuje elastyczność i umożliwia operatorowi dostosowywanie H520 na bieżąco do sytuacji.

                                                              OBSZARY ZASTOSOWAŃ

                  inspekcje paneli słonecznych

                  inspekcje turbin wiatrowych

                  inspekcje budynków

                  inne inspekcje z powietrza

                                            

MISJE POSZUKIWAWCZO-RATOWNICZE

Yuneec H520 zwiększa bezpieczeństwo w miejcach wypadków, przyspiesza proces ratowniczy i wspomaga zarządzanie akcją, umożliwiając lepsze użycie dostępnych zasobów. Dzięki zastosowaniu termowizji H520 umożliwia lepszą orientację w sytuacji. Straż pożarna może "widzieć" przez dym i szybko zidentyfikować punkty o podwyższonej temperaturze. W akcjach poszukiwawczo-ratowniczych czas odgrywa kluczową rolę, dlatego H520 można błyskawicznie przygotować do lotu i z jego wykorzystaniem przyspieszyć przeczesywanie terenu poprzez wsparcie z powietrza. H520 jest "szwajcarskim scyzorykiem" wśród dronów, dzięki różnorodności kamer, które można do niego zamontować, oraz dzięki temu, że umożliwia błyskawiczne wymiany kamer bez konieczności wyłączania drona

                                                           

                                                                 OBSZARY ZASTOSOWAŃ

                                   pożarnictwo

                                   akcje poszukiwawczo-ratownicze


                                                                BEZPIECZEŃSTWO:

H520 umożliwia szybką orientację i zarządzanie miejscem wypadku lub przestępstwa i pozwala na natychmiastowe uchwycenie dowodów, zanim zostaną naruszone. H520 daje Twojemu zespołowi możliwość bezpiecznego działania w niebezpiecznych sytuacjach, nadzór z powietrza i pozwala na pokrycie dużego terenu w ciągu minut, zamiast godzin.
Użycie H520 przed wejściem na dany teren umożliwia precyzyjne zebranie danych operacyjnych zanim teren zostanie "naruszony" czyjąś obecnością. Wysokiej jakości kamery, takie jak E90 czy dualna kamera na światło widzialne oraz podzerwień CGO-ET ze zintegrowanymi danymi z telemetrii oraz GPS umożliwia tworzenie szczegółowych i precyzyjnych materiałów dowodowych oraz analizę sytuacji, zanim na miejscu pojawi się jakikolwiek funkcjonariusz.

                                                            OBSZARY ZASTOSOWAŃ

                                służby bezpieczeństwa

                               firmy ochroniarskie

                                                            FOTOGRAFIA I FILM:

Produkcja wideo z powietrza wymaga ostrości obrazu, precyzji ruchów, oraz możliwości szybkiego powtórzenia sceny. Na planie filmowym czas to pieniądz. Dlatego H520 pozwala producentowi łatwo zaplanować i zapisać konkretne ujęcia i manewry w powietrzu, które później łatwo przywołać, jeśli zajdzie potrzeba powtórzenia danego ujęcia. Zaprogramowane wcześniej ujęcia można też edytować na bieżąco na planie z użyciem Ground Station ST16S, dzięki czemu H520 może znaleźć się ponownie w locie w ciągu kilku minut.
Dwie filmowe kamery, którymi dysponuje H520, E90 i E50, można wymieniać bez wyłączania drona, co dodatkowo skraca czas jaki dron musi spędzić na ziemi.

                                                                    

                                                                        OBSZARY ZASTOSOWAŃ

                                           produkcja filmowa

                                            fotografia ślubna

                                                                          BUDOWNICTWO

(BUILDING INFORMATION MODELING - BIM)

H520 umożliwia przecyzyjne i sprawne badanie terenu przed rozpoczęciem budowy, pomiary topograficzne, oraz monitorowanie postępu prac konstrukcyjnych. H520 jest zaprojektowany do wykonywania powtarzalnych, idealnie pozycjonowanych lotów nad placami budowy, dzięki czemu świetnie nadaje się do identyfikowania i monitorowania zasobów budowlanych, miejsc o zwiększonym zagrożeniu, czy miejsc narażonych na włamanie.
Materiały uzyskane z pomocą H520 można zintegrować z popularnymy systemami zarządzania projektami, systamami CAD, oraz BIM. Jest to zatem doskonałe i szybkie narzędzie dla menadżerów projektów budowlanych oraz nadzorców budowlanych, oraz kierowników budowy. H520 świetnie sprawuje przy kontroli jakości, zarządzaniu jakością, oraz przy ewaluacji ochrony przed zniszczeniami i uszkodzeniami

                                                                

                                                                        OBSZARY ZASTOSOWAŃ

                                         nadzór nad pracami budowlanymi

                                         planowanie budowy  

1. PORÓWNANIE KAMER E50 vs E90 

2. PORÓWNANIE KAMER E50 vs E90

3.KAMERA E10T

YUNEEC

Opis

KAMERA
1.6 km ( 1mile)
PRĘDKOŚĆ MAKSYMALNA
48,6 km/h (13,5 m/s)
SILNIKI
BL 3210 – 740kv
WAGA
1633 g ( z baterią bez kamery)
CZAS LOTU
do 28 minut (z kamerą E50, bez RS)
AKUMULATOR
3,6V 8700mAh, 31,32 Wh, Lithium Ion
ŁADOWARKA
SC4000-4H
MAKSYMALNA WYSOKOŚĆ LOTU
100 m
MAKSYMALNY KĄT PRZECHYLENIA
35 stopni
MAKSYMALNA PRĘDKOŚĆ WZNOSZENIA
4m/s
TRANSMISJA OBRAZU WIDEO
do 1.6 km (1 mila) w optymalnych warunkach
ROZDZIELCZOŚĆ WIDEO
HD 720p Yuneec Protocol
MAKSYMALNA PRĘDKOŚC OBROTU
90 stopni/s
SYSTEM OPERACYJNY
Android
ZASIĘG SYGNAŁU
1.6 km (1 mila) w optymalnych warunkach
ŚMIGŁA
248 mm
EKRAN
7
CZĘSTOTLIWOŚĆ SYGNAŁU VIDEO
5.8 GHz
PRZEKĄTNA ROZSTAWU OSI
520mm
MOCOWANIE ŚMIGŁA
Press-and-turn Quickrelease
MAKSYMALNA ŁADOWNOŚĆ
500 g
NADAJNIK
2,4 Ghz
MAKSYMALNA PRĘDKOŚC OPADANIA
2,5 m/s
WYPOSAŻENIE W REALSENSE
Basic – bez RS – Pro z RS
DANETELEMETRYCZNE LOTU
TAK
SYGNALY DOTYKOWE ( WIBRACJE ) I DZWIĘKOWE
TAK
KOMUNIKATY GŁOSOWE
TAK
Nowy

Pliki do pobrania

Kalibracja Kompasu Typhoona H

Pliki do pobrania (487.69KB)

Inst. Uzytkownika Typhoona H

Pliki do pobrania (4.57MB)

Skrócona instr. do Typhoona H

Pliki do pobrania (7.46MB)

Zobacz także

Komentarze (0)
Na razie nie dodano żadnej recenzji.