Przypominamy! Kalibracja modułów pomiarowych ATMON FL powinna być wykonywana co 6 miesięcy, ale nie rzadziej niż raz w roku!
Każdy sprzęt wymaga przeglądów technicznych, konserwacji i kalibracji - Twój ATMON FL również!
Zauważyłeś coś niepokojącego lub chcesz mieć pewność, że wszystko działa prawidłowo i poddać ATMONA FL przeglądowi technicznemu?
Zauważyłeś coś niepokojącego lub chcesz mieć pewność, że wszystko działa prawidłowo i poddać ATMONA FL przeglądowi technicznemu?
Zamów przegląd techniczny i wyślij do nas swojego ATMONA FL. O nic więcej nie musisz się martwić. Dostaniesz informację zwrotną o wyniku przeglądu technicznego. Jeżeli ATMON FL nie będzie wymagał interwencji serwisowej, to zostanie odesłany pod wskazany przez Ciebie adres.
Jeżeli przegląd wykaże konieczność prac serwisowych nad Twoim sprzętem, to zostaniesz o tym poinformowany. Zanim serwis producenta NANOSENS rozpocznie dodatkowe prace, otrzymasz do akceptacji wycenę kosztów.
Konserwacja modułu pyłów PM jest przeprowadzana bezpłatnie w ramach usługi przeglądu technicznego.
Wszystkie przeglądy techniczne, konserwacje i kalibracje są wykonywane przez serwis NANOSENS, czyli producenta w jego siedzibie. Zajmuje się tym zespół doświadczonych serwisantów-inżynierów, specjalizujących się w konstruowaniu i utrzymaniu urządzeń mierzących substancje gazowe.
Do przeglądu technicznego warto domówić kalibrację poszczególnych modułów pomiarowych w które indywidualnie wyposażony jest Twój ATMON FL. Zamów tutaj
W razie dodatkowych pytań prosimy o kontakt e-mail:
Cena zawiera pakowanie i przesyłkę zwrotną. Jeżeli Twój Atmon FL jest na gwarancji, to przegląd techniczny jest konieczny dla jej utrzymania!
Szczegółowe działania składające się na usługi serwisowe:
1. Diagnostyka: a) ogólny przegląd stanu technicznego urządzenia b) ocena uszkodzeń zewnętrznych mechanicznych, jeżeli występują – przed uruchomieniem urządzenia c) kontrola wskazań urządzenia po włączeniu, przed przystąpieniem do dalszych prac serwisowych d) ocena stanu modułów wewnętrznych urządzenia (zalania, korozja, zużycie elementów mechanicznych) e) konserwacja i czyszczenie w/w modułów i elementów f) kontrola parametrów pracy zasilacza klienta g) sprawdzenie parametrów układu zasilania, ładowania oraz zużycia akumulatorów (pełen cykl pracy akumulatora – 2x pełne naładowanie i pełne rozładowanie) h) ocena stanu i kontrola parametrów technicznych poszczególnych czujników gazów i) nowelizacja oprogramowania procesora sterującego, jeżeli jest konieczna
2. Kalibracja: a) sprawdzenie odpowiedzi czujnika na gazy wzorcowe b) korekta charakterystyki poszczególnych czujników c) kalibracja końcowa czułości czujnika gazem wzorcowym
3. Wymiana czujnika: następuje jeżeli ulegnie zużyciu czujnik lub jego parametry w znacznym stopniu będą odbiegać od wymaganych (np. z powodu pracy w zakresie stężeń nie przeznaczonym dla danego urządzenia) a) Ocena na podstawie: • wstępnej analizy parametrów czujnika w wyniku kontroli w procesie diagnostyki • parametrów pracy czujnika odbiegających od normy w przeprowadzonym teście czujnika w procesie kalibracji b) zainstalowanie nowego czujnika oraz przeprowadzenie stabilizacji czujnika (czas na ustabilizowanie parametrów czujnika w warunkach pracy) c) sprawdzanie parametrów czujnika w/w okresie 1-3 razy, zależy od czujnika d) kalibracja gazami wzorcowymi
4. Naprawa serwisowa usterek wykrytych w procesie diagnostyki innych niż: a) zużycie lub uszkodzenie czujnika b) zabrudzenie wymagające czyszczenia standardowego bez użycia dodatkowych środków czyszczących i konserwujących
Do wykonania naprawy przystępujemy po akceptacji przez klienta przedłożonych kosztów naprawy serwisowej.
Każdorazowo do faktury z naprawy serwisowej dołączony jest protokół serwisowy określający zakres wykonanych czynności, użytych elementów, podzespołów.